Проекты санитарной зони СЗЗ

Розробка та погодження проектів, щодо визначення санітарно-захисної зони

ООО «Укргеоинвест Консалтинг» пропонує послуги з розробки та оформлення проектів санітарно-захисних зон (СЗЗ) спеціально для вашого підприємства. Що ж таке санітарно-захисна зона? Які види СЗЗ існують в Україні? Про все – далі в статті.


Санітарно-захисна зон: значення
Санітарно-захисна зона – це спеціальна територія, яка створюється між підприємствами та житловими забудовами. Крім цього санітарно-захисної зони, можуть відокремлювати від підприємств зони відпочинку, ландшафтно-рекреаційні зони і т.д. Головною метою СЗЗ є захист громадян від виділення шкідливих речовин, шумів, запахів, вібрацій, електромагнітних хвиль, іонізуючих випромінювань тощо, які є невід'ємною частиною великих виробничих підприємств.
Згідно зі статтею № 114 Земельного кодексу України «Санітарно-захисні зони», на виділеній території категорично забороняється будівництво житлових приміщень, соціальних інфраструктур та інших об'єктів, безпосередньо пов'язаних з постійним перебуванням людей.

 Для яких цілей призначена санітарно-захисна зона?
  1. Зниження рівня шуму, забруднення повітря, а також інших факторів, які безпосередньо впливають на здоров'я людей вкрай негативно.
  2. Створення естетичного бар'єру між підприємствами та житловими зонами.
  3. Додаткове озеленення площі для фільтрації забруднень, очищення повітря і поліпшення мікроклімату.

Види санітарно-захисних зон в Україні
Всього в Україні розрізняють два види СЗЗ – це нормативна і фактична. Нормативна санітарно-захисна зона – мінімальна територія, яка підходить для окремих видів виробництва, які відрізняються мінімальним класом небезпеки (I клас). Площа такої території визначається за нормативними документами, куди входить санітарна класифікація споруд, підприємств, виробництв та інших нормативних документів, що діють в наш час.
Фактична санітарно-захисна зона – певна територія, яку індивідуально прораховують для підприємства або виробництва, залежно від його площі, рівня безпеки та впливу на екологічну ситуацію в країні.

Нормативна санітарно-захисна зона прораховується щодо крайніх джерел викидів підприємства. Вимоги та нормативи до прорахунку вказані в наказі № 173 МОЗ України від 19 липня 1996 року –«Державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів».

Кому потрібна розробка санітарно-захисних зон?
Кожне діюче підприємство на сьогоднішній день зобов'язане оформити проект організації санітарно-захисних зон і надавати його при кожній перевірці. У тому випадку, якщо ви тільки плануєте або розглядаєте варіант будівництва підприємства, то проект СЗЗ зобов'язаний бути представлений разом з проектом на реконструкцію або будівництво майбутнього підприємства.
На даний момент санітарне законодавство заохочує організації до розробки санітарно-будівельних зон, особливо із застосуванням сучасних технологій, наприклад, газоочисне обладнання, озеленення, впровадження новітніх технологій і т.д.

Як розробити проект санітарно-захисної зони у Києві?
ООО «Укргеоинвест Консалтинг» швидко і професійно вирішить всі питання, пов'язані з оформленням (переоформленням) і збором необхідного пакету документів для організації проекту СЗЗ. Фахівці ООО «Укргеоинвест Консалтинг» мають сімнадцятирічний досвід роботи в даній галузі, тому допоможуть вам не тільки правильно заповнити і зібрати необхідні папери, але й дадуть професійну пораду. В результаті ваше підприємство зможе вільно функціонувати, а ви заощадите час і збережете нерви.