Розглянуто перший пакет законодавчих змін, щодо реформування галузі

 
3 жовтня т.в.о. Голови Держгеонадр Олег Кирилюк взяв участь в засіданні Робочої групи з питань реформування відносин у сфері надрокористування, яке проводилось в Міністерстві екології та природних ресурсів на чолі з Міністром Остапом Семераком, де розглянули перший пакет законодавчих змін щодо реформування геологічної галузі. 
 
За результатами попереднього засідання, Робоча група з питань реформування відносин у сфері надрокористування, яке відбулося 14 вересня,  було ухвалено рішення  змінити правила користування геологічною інформацією.  
 
Міністерство запропонувало замість змін до застарілого Положення про геологічну інформацію створити якісно новий документ та новий порядок створення та функціонування реєстру первинної і вторинної геологічної інформації  з відкритим доступом до неї. 
 
Передбачається, що держателем геологічної інформації стане Державна служба геології та надр, а адміністратором - ДНВП "Геоінформ України".
 
Реєстр відображатиме всю вторинну і первинну інформацію, а також інформацію про осіб, які володіють цими даними.
 
Крім того, під час засідання робочої групи були розглянуті зміни до двох постанов КМУ, які регулюють порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами та проведення аукціонів з їх  продажу.
 
- Ми ставимо перед собою завдання лібералізувати цей ринок та забезпечити до нього загальний інтерес як на державному рівні, так і на рівні надрокористувачів. Передусім,  маємо зробити прозорим процес видачі спецдозволів. Це стосується процедури їх погодження, видачі та продовження терміну користування. Ми повинні мотивувати інвесторів вкладати кошти в розвідування та вивчення нових геологічних розвідок - сказав Остап Семерак. 
 
На що, очільник відомства зазначив, 
- Я повністю погоджуюсь з паном Міністром, що ми повинні мотивувати інвесторів вкладати кошти в розвідування та вивчення нових ділянок надр. Галузь давно потребує реформ, так само як і нормативно-правові акти, такі як урядові постанови №615 та №594, які регулюють порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами та проведення аукціонів з їх продажу. Їх потрібно спростити. Держгеонадра опрацювали ряд проектів щодо внесення змін до діючого законодавства, пізніше ви зможете їх побачити у нас на сайті.
 
Крім того, на  засіданні Міністр доручив керівнику Держгеонадр розробити та впровадити електронну подачу документів суб’єктами господарювання для отримання чи продовження дії спецдозволів на користування надрами. Так званий реєстр, який створить відомство, відображатиме всю вторинну і первинну інформацію, а також інформацію про осіб, які володіють цими даними. 
 
Перший пакет законодавчих змін оприлюднено на офіційному сайті Мінприроди  для обговорення з  громадськістю та суб’єктами надрокористування.